Ој Србијо Мајко Не Плаши Се Рата - Mile Delija - Ој Србијо Мајко Не Плаши Се Рата (Cassette, Album)

8 comments

  1. И треба да се разбере дека не само тие 80, туку сите пратеници имаат обврска да придонесат за европската иднина на државата, дека со тоа не предаваат никого и ништо, туку придонесуваат во.
  2. Тренер црвено-белих Владан Милојевић изнео је очекивања пред утакмицу првог кола Лиге шампиона против екипе Бајерна која се игра сутра од 21 час на Алијанц Арени. – Веома смо срећни и задовољни, радили смо вредно и.
  3. Explore releases from Mile Delija at Discogs. Shop for Vinyl, CDs and more from Mile Delija at the Discogs Marketplace.
  4. Од Чента до Кристијан Се сеќавам кога Кристијан дојде да ме праша дали може да се скрши рачката, а јас го прашав газдата и тој му дозволи Сите тие ме сакаа и јас не се плашев од нив.
  5. Сети се, престо је румен, ко крв. Сети се, прободен бог умире у крви. Сети се, куд мој народ са песмом поврви, Ту се не клечи, не клања и не пузи Но се суди краљу и слузи, на крви, на крви.
  6. “Не гледаме каде е разликата од маркети, банки, автобуси, каде луѓето сепак се во затворен простор и обавуваат некоја дејност, а во угостителските објекти не е дозволено тоа.
  7. На крају разговора за Спутњик, наш саговорник се осврнуо и на намјеру Ђукановића да покуша да побиједи у првом кругу, што би заиста, како сматра, представљало „вјетар у груди опозиционим партијама у сусрет локалним.
  8. Discover music on Discogs, the largest online music database. Buy and sell music with collectors in the Marketplace.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *